اخبار > همایش پیشگیری از سکته مغزی در یاسوج برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

dan 3
همایش پیشگیری از سکته مغزی در یاسوج برگزار شد

اورنگ ایلامی بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این همایش در راستای آگاهی رسانی و بیان علل و عوامل ایجاد کننده و تاثیر گذار در سکته مغزی و لزوم توجه به زندگی سالم برگزار شد.

ایلامی اظهار داشت:  ۷۲ درصد علل مرگ و میر در استان مربوط به بیماریهای غیر واگیر همچون سکته‌های مغزی و دیابت است. وی با بیان اینکه تغییر سبک زندگی، ورزش و مصرف نکردن دخانیات تاثیر مهمی در سلامتی جامعه دارد، گفت: توجه جامعه برای مراقبت بیشتر از سلامت یک ضرورت اساسی است. اولین علل فوت در بیماریهای غیر واگیر سکته‌های قلبی است و سوانح نیز در ردیف دوم قرار دارد. وی با بیان اینکه علت ۲۵ درصدعلل مرگ و میر افراد در استان در سنین ۳۰ تا ۷۰ سال دیابت است، گفت: افراد در هر سنی باید مصرف مواد قندی و شیرینی جات و شکر را به حداقل برسانند.

ایلامی افزود: بسیاری از افراد جامعه از بیماری دیابت خود آگاهی ندارند و این امر ضرورت چکاپ سالانه را بیشتر می کند. وی تاکید کرد: سلامت فرد سلامت جامعه را به همراه دارد و ورزش و داشتن برنامه غذایی مناسب امری مهم در این راستا است.


٠١:١٦ - 1397/08/29    /    شماره : ٢٢٣٨٣    /    تعداد نمایش : ١٢٦خروج
خیابان شهید دکتر قربانعلی جلیل – جنب بیمارستان امام سجاد (ع) – پردیس آموزشی دانشگاه علوم پزشکی – دانشکده پزشکی - تلفن: 07433230290 فکس: 07433235153
تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشکده ی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج است. @2107